WINNERS 2020

    No items found.

Some memories from Gibraltar Open 2020

To view more photo's of the 2020 championship please:  Click Here

PLEASE GO TO OUR YOUTUBE CHANNEL TO VIEW 2020 CHAMPIONSHIP GAMES:  Click Here

Participants 2020

Championship

1. Abdulhalim Barakat - Kuwait

2. Afshin Foulad - Great Britan

3. Akiko Yazawa - Japan

4. Alain Babillon - France

5. Andres Hermann - Spain

6. Ann Pocknell - Great Britain

7. Anna Clarke - Great Britain

8. Axel Stemark - Denmark

9. Benjamin Friesen - USA

10. Bernhard Ludwig Winkelhaus - Germany

11. Bjørn Kroghsbo - Denmark

12. Chris Rogers - Great Britain

13. Christian Munk-Christensen - Denmark

14. Costas Chiotinis - Greece

15. Dagfinn Snarheim - Norway

16. Damjan Plesec - Slovenia

17. Daniel Sørensen - Denmark

18. Dirk Schiemann - Germany

19. Ed O'Laughlin - America

20. Elias Kritikos - Norway

21. Eric McAlpine - Great Britain

22. Eva Zizkova - Czech Republic

23. Fabrizio Lo Surdo - Italy

24. Flemming Storgaard - Denmark

25. Gary Bauer - USA

26. Gaz Owen - Great Britain

27. Geir Pedersen - Norway

28. Giorgio Castellano - Italy

29. Hans Liby - Norway

30. Herbert J Bornand - Switzerland

31. Hideaki Ueda - Japan

32. Jack Edelson - USA

33. Jacob Markussen - Denmark

34. James Newman - Great Britan

35. Jan Cerny - Czech Republic

36. Jason Champion - Great Britan

37. Jon Barnes - Great Britan

38. Jüergen Orlowski - Germany

39. Katalin Veszeli - Hungary

40. Kawkab Nadjib - Germany

41. Kimon Papachristopoulos - Germany

42. Klaus Rydeng - Denmark

43. Konrad Froschl - Sweden

44. Lars Trabolt - Denmark

45. Laurence Sinitzky - France

46. Lev Rosenfeld - Israel

47. Leyla Zaloutskaya - Russia/USA

48. Lorenzo Rusconi - Italy

49. Luca Martino - Italy

50. Marc Brockmann Olsen - Denmark

51. Mark Ferrin - America

52. Markus Knauf - Germany

53. Masayuki Mochizuki - Japan

54. Michael Krakus - Denmark

55. Michael Larsen - Denmark

56. Michael Neagu - Romania/Canada

57. Michael Nielsen - Denmark

58. Michael Urban - Germany

59. Michihito Kageyama - Japan

60. Mislav Kovacic - Croatia

61. Nodar Gagua - Russia

62. Patrick Gebeili - France

63. Pavel Zaoral - Czech Republic

64. Peter Lego - Denmark

65. Petko Kostadinov - USA/Bulgaria

66. Radu Ciortan - Romania

67. Raj Jansari - Great Britan

68. Ralf kJonas - Germany

69. Rune Færevåg - Norway

70. Sauli Alho - FInland

71. Sean Casey - Ireland

72. Sebastian Wilkinson - Great Britain

73. Sergey Erokhin - Russia

74. Stefan Blancke - Germany

75. Stepan Nuniyants - USA

76. Stuart Mann - Great Britan

77. Tapio Palmroth - Finland

78. Thomas Myhr - Denmark

79. Thomas Tenland - Sweden

80. Tilman Söhnchen - Germany

81. Tim Cross - Great Britan

82. Timur Azizov - Russia

83. Tobias Hellwag - Germany

84. Toni Bernaba - Lebanon

85. Ullrich Anhalt - Germany

86. Volker Sonnabend - Germany

87. Zdenek Zizka - Czech Republic

Intermediate

1. Africa Scrivan-Esquivel - Gibraltar

2. Alexander Polden - Great Britain

3. Analisa Agosti - Italy

4. Andrea Chen - Italy

5. Annie Lynge Hyttel - Denmark

6. Bambi De Bruin

7. Charles Sanguinetti - Gibraltar

8. Christina Elias - USA

9. Cristian Cozos - United Kingdom

10. Daniel Lepadatu - Gibraltar

11. Daniel Molan - Great Britan

12. David Frier - Gibraltar

13. Emil Sirakov - Italy

14. Emmanuel Lardy - France

15. Finn Bahn - Denmark

16. Hans Morten Knudsen - Denmark

17. Harry Parody - Gibraltar

18. Ingrid Sonnabend - Germany

19. Inja Myhr - Denmark

20. Jaime Selles - Great Britan

21. James Parody - Gibraltar

22. Jesper Pretzer - Denmark

23. John Neish - Gibraltar

24. Julia Gromenkova - Russia

25. Karina Langhoff De Thurah - Denmark

26. Lars Ravn - Denmark

27. Marianne Husum - Norway

28. Mark Manley - Great Britain

29. Martin De Bruin

30. Micheal Pitaluga - Gibraltar

31. Nadine Chipolina - Gibraltar

32. Natalie Passano - Gibraltar

33. Ola Serhan - Switzerland

34. Paul Cartwright - Gibraltar

35. Paul Fredheim - Great Britan

36. Pedro Sanz - Spain

37. Peer Seipelt - Denmark

38. Peter Lygteskov - Denmark

39. Radu Dalidis - Denmark

40. Regine Papachristopoulos - Germany

41. Rene Thor Poulsen - Denmark

42. Steve Blake - Gibraltar

43. Stewart Pemberton - Great Britan

44. Stewart Stone - Gibraltar

45. Tiberiu Bostan - Great Britan

46. Tony Baresford - Great Britan

47. Valerian toreli - Georgia

48. Victoria Ondis - USA

49. Yumi Iwago - Japan

50. Yusuf Adenwala - Great Britan

UBC Contender Tournament

1. Akiko Yazawa - Japan

2. Christian Munk-Christensen - Denmark

3. Dagfinn Snarheim - Norway

4. Daniel Sørensen - Denmark

5. Dirk Schiemann - Germany

6. Elias Kritikos - Norway

7. Giorgio Castellano - Italy

8. Hans Liby - Norway

9. Hideaki Ueda - Japan

10. Jüergen Orlowski - Germany

11. Lars Trabolt - Denmark

12. Marc Brockmann Olsen - Denmark

13. Michael Larsen - Denmark

14. Michael Nielsen - Denmark

15. Michihito Kageyama - Japan

16. Petko Kostadinov - USA/Bulgaria

17. Ralf kJonas - Germany

18. Sebastian Wilkinson - Great Britain

19. Sergey Erokhin - Russia

20. Steen Grønbech - Denmark

21. Thomas Kristensen - Denmark

22. Thomas Myhr - Denmark

23. Thomas Tenland - Sweden

24. Tim Cross - Great Britan

25. Tobias Hellwag - Germany

26. Toni Bernaba - Lebanon

27. Volker Sonnabend - Germany

28. Zdenek Zizka - Czech Republic